0 položek
0 EUR

AKO SME STRETLI…ABSORBINE

Absorbine. Značka spojená s Amerikou, americké stajne nenávratne  spojené s Absorbinom.

Nie, vážne sme nijak netúžili rozšíriť portfólio nášho podnikania. Celkom nám postačoval malý elektronický obchodík, špecializovaný na potreby boja proti hmyzu u koní a muchárov. Malé peniaze, malé starosti, veľká zábava. A mohli sme si dovoliť predávať len to, čo sme sami odskúšali. My, alebo naši kamaráti, či niekoľko málo vybraných a spoľahlivých zákazníkov. Na rozšírenie sortimentu neboli kapacity ani dôvod … viacmenej na trhu s konskými potrebami už bolo všetko.

 Až raz sme pred rokmi stretli náš prvý Absorbine. Bol to repelent Ultrashield, ktorý nám doviezol kamarát. A boli sme viac než milo prekvapení. Tak áno, človek si povie, jeden veľmi funkční výrobok poteší. Potom sme si doviezli masku proti hmyzu rovnakej rady, Ultrashield. Veľmi dobre si pamätám, ako som na ňu neveriacky pozeral. Aká by to mohla byť pevná maska, taký ľahučký šmejd a odďaľoval som jej nasadenie na hlavu zarastajúcemu muchárskemu koňovi úplne presvedčený, že si ju cez noc strhne, rozškriabe sa do krvi a srsť, čuprina a mesiace práce budú preč…potom čo si roztrhal testovanú masku konkurenčnej značky, ostala už len „absorbinka“. A on si ju spokojne nechal na hlave. Na naše prekvapenie, to samopotiace sa zviera, nebolo spotené pod tylom a dokonca masku neroztrhal. Keď to skrátim, maska nám robila radosť celú sezónu. Až na konci sezóny mala predraté dierky okolo uší, ktoré sa ale dali opraviť. Vzhľadom ku kombinácii ľahkých materiálov, UV ochrane a priehľadnosti sa stala v momente našou najobľúbenejšou maskou. A tu by mal asi príbeh končiť, ako si malý e-shop produkty rozšíril…Ale Absorbine nebola náhoda.

Absorbine nám opakovane chválili známi, žijúci v USA, i ten náš kamarát s prvým repelentom a tak sme si nakúpili pár vecí pre naše kone. Bez myšlienok na obchod, pretože sme sa chceli držať konsko - hmyzej témy. Lesk, šampón, niečo na hnilobu, pretože blato, mazanie na kĺby pre artrotickú dôchodkyňu, náboje do kopýt pre nášho obezitu náchylného ku schváteniu a rozčesávač pre neustále pasúcu sa kobylu, keď už bolo miesto v nákupnom košíku. Každý produkt, ktorý nám prešiel rukami, v nás zanechal rovnaký výsledok: whow. Pekne po slovensky preložené, padli sme na zadok! Rok sme sa rozhodovali, či pri našom rodinnom, chovateľskom a podnikateľskom vyťažení zvládneme podnikanie ešte rozšíriť. Ďalšie roky, než sme definovali našu spolupráci s Absorbine. No a v súčasnosti prinášame vám, našim zákazníkom, širokú radu produktov Absorbine ako jeho výhradní dovozcovia pre ČR a SR.

Ani neviem vlastne prečo, ale Absorbine je značka, ktorá nás skeptikov, veľkých skeptikov, jednoznačne presvedčila o svojej kvalite a „donútila“ nás rozšíriť portfólio pôsobnosti , pracovať ešte dlhšie do noci. Skrátka nás chytila za srdce. Znie to ako klišé, ale za kvalitou si stojíme. Produktom dôverujeme my i naše kone. A vôbec nepochybujeme, že vy a vaše kone budete tiež.

Ináč by sme to totiž nerobili.